DOI: https://doi.org/10.24144/2616-7700.2020.1(36).41-54

Iснування l-го моменту розв’язку стохастичних динамiчних систем Iто-Скорохода випадкової структури з зовнiшнiми збуреннями та нескiнченною пiслядiєю

В. К. Ясинський, С. В. Антонюк

Анотація


В статтi дано означення сильного розв’язку стохастичної динамiчної системи Iто-
Скорохода випадкової структури з зовнiшнiми збуреннями i всiєю передiсторiєю, доведенi основнi нерiвностi, використання яких необхiдне для встановлення умов iснування i єдиностi розв’язку. Доведена глобальна теорема iснування та єдиностi розв’язку таких динамiчних систем.


Ключові слова


iнтеграл за вiнеровим процесом; iнтеграл за пуассоновою мiрою; стохастичнi динамiчнi системи Iто-Скорокода; стохастична динамiчна система випад- кової структури; марковськi перемикання

Повний текст:

PDF

Посилання


Tsarkov, Ye.Ph. (1989). Random disturbances of differential-functional equations. Riga: Zinatne, 412 p. [in Russian]

Mizel, V., & Trutzer, V. (1984). Stochastic hereditary equations: existence and asymptotic stability. Journal of Integral Equations, 7, 1-72.

keda, N., & Watanabe, S. (1980). Stochastic Differential equations. Sijthoff and Nooodhoff, 175 p.

Korolyuk, V.S., & Korolyuk, D.V. (1999). Stochastic Models of Systems. Kluwer, Dordrecht. 1999.

Antoniuk, S.V., & Yasinskiy, V.K. (2008). Existence of l-th moment of solution of stochastic differential-functional equations with all prehistory. Cybernetics and system Analysis, 4, 141–151. [in Ukrainian]

Yasinskyy, V.K. (2014). Mathematical theory of stochastic processes. Chernivtsy: Rodovid, 272 p. [in Ukrainian]

Koroliuk, V.S., Tsarkov, Ye.Ph., & Yasinskyy, V.K. (2009). Stochastic process. Theory and computer practice. Chernivtsy: Zoloti lytavry, 798 p. [in Ukrainian]

Shiriaev, A.N., & Bulinskiy, A.V. (2005). Theory of stochastic process. Moscow: Fismathlit, 408 p. [in Russian]

Lukashiv, T.O., & Yasinskyy, V.K. (2013). Stability in probability of stochastic dynamic system of random structure with constant after action. Volynskyy matematychniy visnyk. Seria: Applied Mathematics, 10(191), 140–151. [in Ukrainian]


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2020 В. К. Ясинський, С. В. Антонюк