Про розподіл степеневого ряду з параметризацією середнім

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.24144/2616-7700.2025.47(2).22-27

Ключові слова:

степеневий ряд, розподіл, параметризація середнім, числові характеристики, дисперсійна функція

Анотація

В статті досліджено розподіл степеневого ряду функції

mceclip0.png.

Отримано розклад розглядуваної функції в степеневий ряд

mceclip1.png

Знайдено дисперсійну функцію

mceclip2.png.

Побудовано розподіл з параметризацією середнім

mceclip3.png.

Доведено, що початкові моменти, центральні моменти, кумулянти  задовольняють такі рекурентні співвідношення:

mceclip7.png

mceclip8.png

mceclip9.png

Біографії авторів

О. Ю. Волков, Університет Каліфорнії, Берклі

Магістрант кафедри статистики

Н. М. Войналович, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка

Доцент кафедри математики та цифрових технологій

Посилання

  1. Noack, A. (1950). A class of random variables with discrete distribution. The Annals of Mathematical Statistics, 21(1), 127–132.
  2. Kotz, S., Balakrishnan, N., & Johnson, N. L. (2000). Continuous multivariate distributions: Volume 1: Models and applications (2nd ed.). New York, NY, USA: John Wiley & Sons.
  3. Johnson, N. L., Kemp, A. W., & Kotz, S. (2005). Univariate discrete distributions (3rd ed.). Hoboken, NJ, USA: Wiley-Interscience.
  4. Consul, P. C., & Famoye, F. (2006). Lagrangian probability distributions. Boston, MA, USA: Birkhäuser / CRC Press.
  5. Volkov, Yu. I. (2002). Distributions of power series with given covariances. Scientific notes of the Kirovohrad State Pedagogical University named after V. Vynnychenko. Series: Physical and mathematical sciences, 43, 16–21 [in Ukrainian].
  6. Volkov, Yu. I., & Voinalovych, N. M. (2016). Cycle of lectures on concrete mathematics. Kirovohrad: Ukraine [in Ukrainian].

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-10-28

Як цитувати

Волков, О. Ю., & Войналович, Н. М. (2025). Про розподіл степеневого ряду з параметризацією середнім. Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Математика і інформатика», 47(2), 22–27. https://doi.org/10.24144/2616-7700.2025.47(2).22-27

Номер

Розділ

Математика та статистика